Memurlar.Net - Soru/Cevap
     Memurlar.Net | İlan | Forum | Kurs | Okul | Becayiş Soru/Cevap Karar | Anket | Video | Üye
Ana sayfa

79 polis açığa alındı

Müftü ve yardımcılarının nakil sonuçları

100 bin kişiye erken emeklilik

Muhtar cami imamını tekme tokat dövdü

Memurlar.Net

Bu soru aşağıdaki kategorilere eklenmiştir.
Görevde Yükselme

Soru:

Mahalli idareler görevde yükselme yönetmeliği de dikkate alındığında, üç ay belediye başkan yardımcılığı veya daire başkanı olarak görev yapan biri müdür olabilir mi, gerekli olan usul ve esaslar nelerdir?


Cevap:

Mahalli idareler personeli için görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinin 20. maddesinde "c) Bu Yönetmelik kapsamı dışında bulunan daha üst görevlerde, en az altı ay süreyle çalışmış olanlar, aranan şartları taşımaları kaydıyla, bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde yer alan “yönetim”, “araştırma–planlama” ve “hukuk” hizmetleri gruplarında gösterilen kadrolara sınavsız atanabilir. Bu Yönetmelik kapsamındaki diğer kadrolara sınavsız atanmak için altı ay çalışmış olmak şartı aranmaz." hükmü yer almaktadır.

Müdür unvanı ise 5. maddede yer alan yönetim hizmetleri grubunda yer almaktadır. Yukarıda yer verilen hükme göre, başkan yardımcılığı veya daire başkanlığı görevinde en az 6 ay çalışmanız gerekmektedir.

Bu soru 16,285 defa okundu.

Yorumlar   Yorum yaz
İletişim | Reklam | Sitene ekle

2012 © Memurlar.Net.