2002 yılından önce vekil memurluk yapan kişi ne zaman emekli olur?

13/08/2010 10:25:00
Yazdır

Soru

iyi günler,

ben 15.10.1989 tarihinden 15.08.1990 tarihine kadar vekil imamlık, ardından da 1992 - 1993 ve 1993-1994 eğitim öğretim sezonlarında toplam 16 ay vekil öğretmenlik yaptım. memuriyete ise 05.01.1998 tarihinde başladım. ne zaman emekli olabilirim?

Cevap

Vekil olarak geçen hizmetlerin hizmet olarak ve emekli ikramiyesi ödemesinde kabul görüldüğü açıklamalarımıza http://sorucevap.memurlar.net/soru/1166/ adresimizde yer vermiş bulunmaktayız.

Devlet memurlarının emeklilik hizmet süreleri ve yaşları 5434 sayılı T.C.Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine göre hesaplanmaktadır.

08,9,1999 tarihinden önce devlet memurluğu hizmetleri olanların yaş hesaplarında 5434 sayılı T.C.Emekli Sandığı Kanununun geçici 205. maddesi uygulanmaktadır. Bu maddenin değişikliği 23.05.2002 tarihinde yapıldığından bu tarih yaş hesabında dikkate alınmaktadır.

Sizin hizmet ve yaş hesabınız ve emekli olabileceğiniz tarih:

15,10.1989 ? 15.8.1990 vekil imamlık süreniz 10 AY

16 AY vekil öğretmenlik süreniz.

15.1.1998 tarihi ile 23.5.2002 tarihini takip eden aybaşı olan 15.6.2002 tarihine kadar olan memurluk hizmetiniz 4 YIL 5 AY

YAŞ HESABINIZDA DİKKATE ALINACAK TOPLAM SÜRENİZ 6 YIL 7 AY

25 hizmet yılınızı tamamlamanız için 18 yıl 5 aylık süre gerekli olmaktadır.

5434 sayılı T.C.Emekli Sandığı Kanununun geçici 205 inci maddesi (m) bendi; ?m) (Ek: 23/5/2002-4759/5 md.) Emeklilik hizmet sürelerini doldurmaya; 12 tam yıldan fazla, 13 tam yıl veya daha az kalan kadın iştirakçiler 51, 17 yıldan fazla, 18 yıl 6 ay veya daha az kalan erkek iştirakçiler 55 yaşını,? ibaresine göre yaş grubunuz 55 yaşınızı doldurduğunuz tarih olacaktır.

NOT: 55 yaşınızı dolduracağınız tarihten önce 25 hizmet yılınızı tamamlamanız halinde 55 yaşınızın dolduracağınız tarihi beklemeniz,

25 hizmet yılınızı tamamlayacağınız tarihten önce 55 yaşınızı doldurmanız halinde 25 hizmet yılınızı tamamlayacağınız tarihi beklemeniz gerekecektir.

Bu soru 9,418 defa okundu. 2 Yorum yapıldı
YORUMLAR
SON EKLENEN SORULAR
16.11.2017Sözleşmeli astsubayım istifa edersem memur olmak için bekleme süresi bulunuyor mu?
14.11.2017KİT sözleşmeliyim belediyede yönetici atanabilir miyim?
13.11.2017Geçici personel (4C) tekniker olarak görevlendirilebilir mi?
12.11.2017Geçici iş göremezlik ödeneği alan eşim için aile yardımı alabilir miyim?
09.11.2017Memurluktan öğretim görevliliğine nasıl geçerim?
08.11.2017Sözleşmeliyim, işe başlamam için mehil müddeti verilir mi?
07.11.2017Memurum, istifa ettiğim kuruma nasıl dönerim?
05.11.2017Teknikerim, görevde yükselmede şef kadrosuna başvurabilir miyim?
04.11.2017Belediyede görev yapan icra memurlarının özel hizmet tazminatı ne kadardır?
04.11.2017Yarım gün iznindeyken diğer izinleri kullanırsam doğum sonrası aylıksız izin başlangıcı değişir mi?
02.11.2017Engelli aday memurum, tayin için iki yılı doldurmak zorunda mıyım?
30.10.2017Önceki kadroma geri dönebilir miyim?
29.10.2017Nöbet sonrası istirahat süresindeyken il dışında alacağım rapor geçerli olur mu?
28.10.2017KİT sözleşmeliyim, yıllık izinde başka işte çalışabilir miyim?
26.10.2017Atamam yapıldı, mazeret dilekçesi verdim kurum dikkate almadı ne yapmalıyım?
25.10.2017Unvan ve kurum değiştiren sözleşmelinin hizmetleri ücret bakımından birleştirilir mi?
23.10.2017Sözleşmeli subay, memur olursa, hangi ek göstergeyi alır?
23.10.2017Çalıştığım il dışında ikamet edebilir miyim?
22.10.2017Yabancı eş için aile yardımı ödenir mi?
19.10.2017TSK'daki görevden dolayı yıpranma payı, memurluğa geçişte yaştan düşer mi?
17.10.2017Dershanede çalıştığım süreler memurluğumda sayılır mı?
16.10.2017108/E iznini kullanmak için mazeret bulunması şart mıdır?
13.10.2017Sigortalı sürenin başlangıcı, emeklilik yaş hadlerini etkiler mi?
13.10.2017İşçiyken memur olan, işçilik sürelerine ikramiye alabilir mi?
13.10.2017Engelli işçi iken, memur oldum. Emekli olmam için gereken süre uzadı mı?
12.10.2017Mahalli idareler görevde yükselme sınavında yazılı sınav baraj puanı kaçtır?
10.10.2017Muvazzaf askerlik sürem zorunlu bölge hizmeti süresinden sayılır mı?
09.10.2017Aile sağlığı elemanı olmak için muvafakat gerekir mi?
08.10.2017İl sağlık müdürlüğünde istatistikçiyim her iki yıla ilave kademe alabilir miyim?
07.10.2017Yarım gün iznindeyken yıllık izin alırsam yıllık izin nasıl hesaplanır?
06.10.2017e-YDS sonucum ile yabancı dil tazminatı alabilir miyim?
04.10.2017Eşimin görevi sebebiyle 108/D'den aylıksız izin alabilir miyim?
03.10.2017Memur, alt derecedeki kadrolara görevlendirilebilir mi?
02.10.2017Sözleşmeli personelde diploma intibakı mümkün mü?
01.10.2017Öğretmenim, sağlık yönetimi bölümünü bitirirsem ek derece alabilir miyim?
30.09.2017Sözleşmeli teknisyenim iktisat diplomam sayesinde ücretim artar mı?
29.09.2017Arkeolog, mühendislik bitirirse tazminat ve ek ödemesinden yararlanabilir mi?
28.09.2017Sözleşmeli personel 1416'ya göre yurtdışına gidebilmek için ücretsiz izin alabilir mi?
27.09.2017Sözleşmeli personel (4/B) eğitim sebebiyle tayin talep edebilir mi?
27.09.20171998'de kamuya giren kadın memur, ne zaman emekli olur?
26.09.2017Göreve girmeden önce yüzde 60 ve üzeri engelli olana malullük aylığı bağlanır mı?
25.09.2017Engelli çocuğun ve Libya'da bulunmanın emekliliğe etkisi
22.09.2017Torba kadroda sayılan özel sektör hizmetlerim yıllık izinde de sayılmaz mı?
21.09.2017KOSGEB personeli 8 yıla 1 kademe uygulamasından yararlanabilir mi?
20.09.2017Askerlik sürem yıllık izin hesabında sayılır mı?
19.09.2017Ücretsiz izinde geçirilen süreler borçlanılırsa emeklilik yaşı değişir mi?
18.09.2017Geçici personel şefliğe vekalet edebilir mi?
17.09.2017Torba kadroda sayılması için özeldeki hizmetlerimin mesleğimle ilgili olması şart mı?
15.09.2017Vekil imamlıkta ve askerlikte geçen süre kıdem aylığında sayılır mı?
14.09.2017Üst öğrenim diplomamı verdiğim halde maaşıma yansımadı
13.09.2017Önlisans ile lisans arasındaki özel sektör hizmetlerim 68/B'de değerlendirilir mi?
13.09.2017Mühendislik mezunu sağlık personeli memurluğa girişte ilave 1 dereceden yararlanır mı?
12.09.2017Mühendisim, şube müdürlüğüne vekalet edersem vekalet ücreti alabilir miyim?
12.09.2017Evlilik iznimi düğünden 3 ay sonra kullanabilir miyim?
09.09.2017Ayrıldığım üniversitedeki Doçent kadrosuna dönebilir miyim?
08.09.2017Asli öğretmenliğe geçiş sınavında başarısız olan, başka okula görevlendirilmek
07.09.2017Memurluktan sözleşmeliye geçtim, memurluk süreleri ücrette ve izinde dikkate alınır mı?
05.09.2017OHAL'de istifa etmiştim, yeni hüküm beni de kapsıyor mu?
03.09.2017Göreve yeni başlayan sözleşmeli personelin (4/B) izin devri
02.09.2017Sözleşmeliyken memur atanmak için sözleşmemi feshedersem tazminat alır mıyım?
29.08.20174. toplu sözleşmede şeflerin özel hizmet tazminatı ne kadar arttı?
28.08.2017Göreve yeni başlayan sözleşmeli personelin (4/B) fazla çalışma izni ve bu iznin devri
27.08.2017Memurluktan istifa edersem subaylığa geçişte bekleme süresi uygulanır mı?
26.08.2017Görev tanımım dışındaki dosyaları yapmalı mıyım?
23.08.2017Engelli çocuğu olan kamu görevlileri için 4. toplu sözleşmedeki aile yardımı hükmü
22.08.2017İstifa sonrası KPSS ile memurluğa tekrar atandım, yeniden aday sayılmam doğru mudur?
17.08.2017Derecem yükseldi maaş farkı alabilir miyim?
16.08.2017Memurun ölümünde, yabancı uyruklu eşine aylık bağlanır mı?
15.08.2017Devam eden ceza davası, memur olmaya engel midir?
14.08.20174/B'li sözleşmeli limited şirket ortağı olabilir mi?
10.08.2017OHAL öncesi müstafi sayıldım, memurluğa dönmek istiyorum ne yapmalıyım?
06.08.2017Görevi kötüye kullanmaktan hak mahrumiyeti aldım memurluğum nasıl etkilenir?
04.08.2017Eşim belediyede sözleşmeli(4/B), eş durumundan başka belediyeye geçebilir mi?
03.08.2017TSK'da iken alınan malullük raporu, 657'e tabi memurlukta da geçerli mi?
02.08.20174+2 sözleşmeliyim, OHAL'de istifanın sakıncası var mı?
01.08.2017Sözleşmeliyim, ücretim hizmet süreme göre değişir mi?
30.07.2017Aday memur kurumundaki başka bir kadroya naklen atanabilir mi?
29.07.2017Sözleşmeliyim (4/B), yönetici olarak görevlendirilebilir miyim ya da vekaleten atanabilir miyim?
28.07.20179/9/1999'da astsubay okuluna başlayan ne zaman emekli olur?
22.07.20174 yıllık mezunuyum. 2 yıllık yeni bir bölüm okursam, KPSS'ye hangi düzeyden girmem gerekir?
19.07.2017İl özel idaresine atandım engellilik ve eğitim sebebiyle il değişikliğim mümkün mü?
18.07.2017Yerleştikten sonra sözleşmeyi imzalamasam 1 yıllık bekleme süresine tabi olur muyum?
17.07.2017Sağlık teknisyeniyim lisans tamamlama yaparsam ek göstergem artar mı?
14.07.2017Araştırma görevliliğinden istifa talebim kabul edilmeden sözleşmeli (4/B) göreve başlayabilir miyim?
13.07.2017Memur olarak çalışıyorum, üniversitedeki şef kadrosuna naklen geçebilir miyim?
11.07.2017Teknikerim. Mühendisliği bitirdim. Mühendisliğin ek göstergesini alabilir miyim?
11.07.2017Disiplin cezası almanın görevde yükselme başvurularına bir etkisi var mı?
10.07.2017KPSS'de, 3 kadroyu tercih ettim ama ehliyetim yok, ne olur?
08.07.2017399'a tabi hizmet süreleri 4/B sözleşme ücreti hesabında değerlendirilir mi?
04.07.2017399'a tabi sözleşmeli iken 4/B'ye geçenlerin yıllık izinleri devredilir mi?
02.07.2017Sözleşmelinin personelin (399) mehil müddetinde iş günü uygulaması
01.07.2017Bölge ek özel hizmet tazminatı, geçici görev halinde kesilir mi?
28.06.2017Rektör görevlendirmesi (2547sK.13/b) vekaleten atama sayılır mı?
27.06.2017Sözleşmeli (4/B) bir yıl geçmeden ayrıldığı kuruma geri dönebilir mi?
25.06.2017Sözleşmelinin (4/B) kurumlar arası nakli mümkün mü? Zabıta olarak geçebilir mi?
22.06.2017Rapor nedeniyle kullanılamayan yıllık izin hakları
20.06.2017Eşi engelli statüsünde çalışmaya başlayan sözleşmelinin (399) aile yardımı kesilir ?
18.06.20172 yıllık üst öğrenim bitiren sağlık personeli ne zaman ek gösterge alır?
17.06.2017Yaz kıyafetine geçmek için tebligat beklenmeli mi?
15.06.2017Tazminatını alan uzman erbaşların hizmetleri silinir mi?
ANKET
Gelecek 15 yılda sizin ve ailenizin durumu; iyiye mi gider, kötüye mi?