Memurlar.Net - Soru/Cevap
     Memurlar.Net | İlan | Forum | Kurs | Okul | Becayiş Soru/Cevap Karar | Anket | Video | Üye
Ana sayfa
Disiplin cezaları dosyadan vali onayı ile silinecek
Cezaevi müdürünü vuran sanığa 13 yıl
Gül, 'en etkili 100 kişi' arasında
Başkan'ın kardeşine hapis istemi
Anket
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?



Memurlar.Net

Bu soru aşağıdaki kategorilere eklenmiştir.
Emeklilik > Emekli Maaşı

Soru:

Ben emekli sandığı emeklisiyim. Eşim çalışmıyor. Herhangibir emekliliği yok. Ben bu durumda aile yardımı alabiliyormuyum?


Cevap:

Devlet memurları görevde bulundukları müddetçe, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa bağlı olmaktadırlar. 657 sayılı Kanun gereği de çalışmayan eş olması halinde aile yardım ödeneği çalıştıkları Kurumlarca görev maaşlarına yansıtılmaktadır. (İlgili Madde 657 sayılı Kanunun 202. maddesi)

Devlet Memurlarının emekliliklerinde, emeklinin kendisine yalnızca emekli aylığı ödenir, kendisi ile birlikte bakmakla yükümlü oldukları kişiler sağlık yardımlarından yararlanırlar. Emeklinin çalışmayan eşine aile yardımı ödenmez.

Bu soru 13,837 defa okundu.

Yorumlar   Yorum yaz
İletişim | Reklam | Sitene ekle

2012 © Memurlar.Net.