30 günlük sağlık kurulu raporu üzerine bir 30 gün daha rapor alınabilir mi?

08/11/2006 11:43:00
Yazdır

Soru

Merhaba; Öğretmen doğum sonrası iznini kullandıktan sonra çocuğunun rahatsızlığından dolayı özel bir hastaneden 30 günlük heyet raporu aldıktan sonra, aynı hastaneden veya devlet hastanesinden bir daha heyet raporu alabilir mi? Yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılarımla...

Cevap

Kıymetli öğretmenimiz!
Devlet memuruna memur hasta olması sebebiyle hastalık raporu verilmektedir. Çocuğu hasta olan memurun kendisine rapor verilemez.
Hastalanan Devlet memurlarına 657 sayılı Kanunun 105 inci maddesi hükmü uyarınca bu madde de belirtilen süreler kadar 107 madde uyarınca yürürlüğe konulan Memurların Hastalık Raporlarını Verecek Hekim Ve Sağlık Kurulları Hakkında Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak rapor alabilmektedirler.
Anılan Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin (a) bendinde "Resmi sağlık Kurulları,657 sayılı Kanunun değişik 105 inci maddesindeki süreler dikkate alınarak, lüzum gördükleri süre kadar," hastalık izni verilmesine lüzum gösterebilmektedirler.
Memurların Hastalık Raporlarını Verecek Hekim ve Sağlık Kurulları Hakkında Yönetmeliğine eklenen ek madde uyarınca memurlar özel sağlık kurumlarında da tedavi olabilmektedirler.
Yukarıda yer verilen açıklamalar çerçevesinde; özel hasta hanede tedavi sonucunda rahatsızlığınız için 30 günlük sağlık kurulu raporundan sonra iyileşmemeniz üzerine yeniden 30 günlük (mezkur mevzuatta belirtilen usule uygun olarak verilmiş) sağlık kurulu raporu verilmesinde mevzuata aykırı bir husus bulunmamaktadır.

Bu hususta diğer haberler için soru cevap bölümünün tedavi kategorisine bakınız

Bu soru 41,782 defa okundu. 9 Yorum yapıldı
YORUMLAR
SON EKLENEN SORULAR
22.01.2017Üniversite hastanesindeki sağlık teknisyeni eğitim faaliyetleri için ödenek alır mı?
21.01.2017Memurlar, sözleşmeli öğretmenliğe geçerken istifa mı etmelidir? Bu durumda memurluğa geri dönüş mümkün müdür?
20.01.2017Zabıta memuru 3. dereceye atanarak yeşil pasaport alabilir mi?
19.01.2017Asaleti tasdik edildikten sonra istifa edip sınavla avukat kadrosuna atanan memur adaylığa tabi tutulur mu?
17.01.2017Belediye sözleşmeli personelinin (5393) sözleşmesi hangi hallerde sona erer?
16.01.2017Memurluğa geçirilenlerin sözleşmeli (4/B) hizmet süreleri kazanılmış hak aylık derecelerinde değerlendirilir mi?
15.01.2017Sözleşmeli (4/B) hizmet süreleri, kalkınmada öncelikli yörelerde 2 yıla 1 kademe uygulamasında değerlendirilir mi?
14.01.2017Sözleşmeli (4/B) hizmet süreleri, 8 yıla 1 kademe uygulamasında değerlendirilir mi?
13.01.2017İstisnai kadroda görev yapmış olanlar, teknik unvanlara sınavsız atanabilir mi?
11.01.2017Kurumların, muvafakat taleplerini yanıtlamaları için azami süre nedir ?
10.01.2017Belediye işçisi, EKPSS ile memur kadrolarına atanabilir mi?
09.01.2017Sağlık memurluğundan (4/B), hemşireliğe (4/B) geçişte bekleme süresi uygulanır mı?
09.01.2017Eşi özel sektörde çalışan öğretmen nasıl nakil ister?
08.01.2017Doğumdan önce memuriyete atananların analık izni ile aylıksız izni
07.01.2017Aday memur, ilave dereceden ve hazırlık sınıfı nedeniyle kademeden ne zaman yararlanır?
06.01.2017Memurun şartlarını taşıdığı kadroya atanmasında kurumunun takdir yetkisi var mıdır?
06.01.2017Görevden uzaklaştırma, eş durumu tayini istemeye engel midir?
04.01.2017Özel kalem müdürlüğüne vekalet eden memur, diğer müdürlüklere sınavsız olarak atanabilir mi?
03.01.2017Engelli kadrosundaki aday memurun tayin hakkı
03.01.2017Sözleşmeli personele (4/B) geçici görev yolluğu ödenir mi?
02.01.2017Aylıksız izinde iken açığa alınan ve iade edilen, ücret hak eder mi?
01.01.2017Akademik personelin istifası başka yerdeki akademik kadrolara atanmasına engel midir?
31.12.2016Eşi ölü doğum yapan memur babalık izni kullanabilir mi?
30.12.2016Zabıta memuru, saat başı fazla çalışma ücretinden faydalanabilir mi?
30.12.20164/B'li personelin yıllık izni devreder mi?
30.12.2016Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluş personeli, becayiş yapabilir mi?
29.12.2016Aday memurlar da üst öğrenime ait zam ve tazminattan faydalanabilir mi?
28.12.2016Memurlar, OHAL'de aylıksız izin (108/E) kullanabilir mi?
27.12.2016Memur emekli olduğunda, özel şirkette çalışabilir mi?
26.12.2016Polisin hizmet süresi, öğretmenliğe geçtiğinde zorunlu hizmet yükümlülüğünden sayılır mı?
26.12.20168 farklı kurumda hizmeti olan ne zaman emekli olur?
25.12.2016Doğuma bağlı aylıksız izin süreler, yıllık izin süresinin tespitinde dikkate alınır mı?
24.12.2016TODAİE'de eğitim gören memurlara harcırah ödenir mi?
24.12.2016Askeri personel istifa edip KPSS ile memurluğa geçmek isterse bekleme süresi uygulanır mı?
23.12.2016Kariyer uzmanlıklara geçişte memuriyetten istifa etmek gerekir mi?
22.12.2016Belediyelerde VHKİ, başkan oluru ile uzman kadrosuna atanabilir mi?
22.12.2016Yıllık iznin kısım kısım kullanılmasında engelli memurlara yönelik özel bir düzenleme var mıdır?
12.12.2016Emekli olan akademisyen, geri dönebilir mi?
11.12.2016Teknik öğretmen okulu mezunu sözleşmeli teknisyenin (399) ek göstergesi nasıl belirlenir?
11.12.2016Yardımcı doçentin istifası için hizmet süresi şartı var mıdır?
11.12.2016Doğum sebebiyle aylıksız izinde iken avukatlık stajını yapan memur, yeni doğum halinde iznini uzatabilir mi?
11.12.2016Sözleşmeli hemşire (4/B), asistan doktor olan eşinin bulunduğu ile tayin olabilir mi?
07.12.2016Eşi çalışmayı bırakan memurun aile birliği mazereti ortadan kalkar mı?
07.12.2016Mazeret izni ne zaman yenilenir?
07.12.2016Kalınmayan günün konaklama bedeli, hangi halde harcırah olarak alınır?
04.12.2016Eşi çalışmayan memurlara aylıksız doğum izni verilmesinde idarenin takdir yetkisi var mıdır?
03.12.2016Sözleşmeli öğretmenin askerliğe sevki adaylık nedeniyle ertelenebilir mi?
02.12.2016Ev hizmetlerinde çalışan eşin bulunduğu ile eş durumu tayini istenebilir mi?
02.12.201668/B uygulanmasında idarenin takdir yekisi var mıdır? 76. madde atamasında mali haklar nasıl belirlenir?
01.12.2016Hizmet içi eğitimde görev alan memura, ek ders ücreti ödenebilir mi?
27.11.2016Memur anne ve babanın her ikisi de refakat izni kullanabilir mi?
26.11.2016Memur OHAL'de istifa ederse ,TSK bünyesinde subay olarak atanabilir mi?
22.11.2016Sivildeki davadan dolayı re'sen emekli edilecek astsubaya, emekli aylığı bağlanır mı?
21.11.2016Eğitim masrafları projeden karşılanıyorsa yine de harcırah alınır mı?
21.11.2016Emeklilikte, 2002'deki kademeli yaş grubuna girmek için kaç yıl hizmet gerekiyor?
21.11.2016Belediyedeki VHKİ, ne kadar yan ödeme puanı almalı?
20.11.2016Sözleşmeli sağlık personeli (4/B), üniversitede memur olan eşinin bulunduğu ile eş durumundan atanabilir mi?
19.11.2016Sözleşmeli personel (4/B) OHAL'de sözleşmesini feshederse araştırma görevlisi atanabilir mi?
16.11.2016Okulum 2013'te zorunlu hizmet kapsamına alındı. İki yıla bir kademeyi alır mıyım?
16.11.2016İşyerinde kalp krizi geçirip vefat eden memur, vazife malulü sayılır mı?
14.11.2016Eşi kamu personeli olmayan sözleşmeli sağlık personelinin (4/B), eş durumu tayini mümkün müdür?
14.11.2016GİH'de bulunan memur, naklen üniversitede kütüphaneci atanabilir mi?
14.11.2016Görevde yükselmede kadro dereceme uygun kadro yok, atanamadım
13.11.2016Sözleşmeli personel (4/B), KİT'e daimi işçi olarak geçebilir mi?
13.11.2016Haftasonu eğitime gönderilen memur, eğitim süresini hafta içi izin olarak kullanabilir mi?
09.11.2016Hizmetlinin, sınavsız olarak başka kurumdaki teknisyen kadrosuna atanması mümkün müdür?
07.11.2016Üst öğrenimin zam ve tazminat avantajı nedir?
07.11.2016Özel kalem müdürü, uzman kadrosuna sınavsız atanabilir mi?
07.11.2016OHAL devam ederken, akademik kadrodan istifa ile Bakanlığa geçiş mümkün mü?
26.10.20164/B'li personel, 2016 KPSS puanıyla, 4/B'li sözleşmeli alımlara başvurabilir mi?
24.10.2016Sigortalılık süreleri memurluk emekli yaş grubu etkiler mi?
21.10.2016Aylıktan kesme cezası memurun nakline engel mi?
20.10.2016Memur OHAL döneminde istifa edip sözleşmeli pozisyona geçerse ne olur?
20.10.2016Üniversitede çalışan sözleşmeli, Sağlık Bakanlığı alımına başvurabilir mi?
19.10.2016Polis memurunun, okul süresinin borçlanması avantaj sağlar mı?
18.10.2016Şef mi tekniker mi üstün tartışması
17.10.2016Silahlı tehditten 20 ay hapis cezası alan kişinin memuriyeti
14.10.2016Mühendis istifa edip sonra tabip olarak kaçıncı dereceden atanır?
13.10.2016Ziraat Bankası hizmetlerine ilave kademe verilir mi?
12.10.2016Aday memurun eş durumu nakli yapılmaz mı?
11.10.2016İşçinin sözleşme ile aldığı aile yardımı neden düşük oluyor?
10.10.2016Aylıksız izinde Av. stajı için kademe alınabilir mi?
06.10.2016KİT sözleşmeli personeli de, engellilik naklinden yararlanabilir mi?
04.10.2016Uzman Dr. pratisyenlikteki 3 aylık süresi adaylıkta değerlendirilir mi?
03.10.2016Özel öğretim kurumları personeli OHAL'de istifa edebiliyor mu?
03.10.2016Sözleşmeli İKM olursam, daha sonra sözleşmeli sağlık alım ilanına başvurabilir miyim?
30.09.20163000 ek göstergeden 2200'lü müdürlüğe atanınca ek gösterge korunmaz mı?
30.09.2016Bağ-Kur emeklisi, memur olarak da emekli olabilir mi?
29.09.2016Memur, izin dönüşlerinde dilekçe verilmeli mi?
28.09.2016Engelli memurun yer değiştirmesi düzenlemesi nasıl anlaşılmalı?
27.09.2016Sağlık'taki GİH personelin eğitim durumundan nakil hakkı var mıdır?
27.09.2016Yaz tatilinde doğum yapan öğretmen analık iznini aktarabilir mi?
26.09.2016Üniversitedeki sekreterin özel hzmet tazminat oranı nedir?
25.09.2016OHAL'de istifa eden sözleşmeli memur atanabilir mi?
23.09.2016Yıl içerisinde hiç çalışmayan röntgen personeline sağlık izni verilir mi?
06.09.2016Giyecek yardımı neye istinaden ödenir?
05.09.2016Analık iznin kulanan memur görevden uzaklaştırılabilir mi?
02.09.2016Ceza davası kesinleşmeden memuriyet sonlandırılır mı?
31.08.20161987'de sigorta girişi olan, 1993'te memur olan nasıl emekli olur?
31.08.2016Daha önce işçi olan 2008 sonrasında memur olan engelli, nasıl emekli olur?