Mahalli idarelerdeki özel kalem müdürlüğü istisnai kadro mudur?

16/11/2006 15:41:00
Yazdır

Soru

Bildiginiz uzere 657 sayili Devlet Memurlari Kanununun 59. maddesine gore herhangi bir sinav sarti aranmaksizin memur atamasi yapilabiliyor. Bu maddede atanabilecek kadrolar belirtilmis durumdadir. Bu kadrolardan bir taneside Ozel Kalem Mudurlukleridir. Danistayin aldigi bir kararda Valiliklerde ki Ozel Kalem Mudurluklerininde bu madde kapsamina girdigi dolayisiyla istisnai memurluk oldugu yonunda gorus belirtilmistir. Ogrenmek istedigim Belediyelerde ki Ozel Kalem Mudurluklerininde bu kapsamda olup olmadigidir.

Cevap

Belediye ve Bağlı Kuruluşları İle Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına İlişkin Esasların eki cetvellerde belediyelerden bazıları için Özel Kalem Müdürlüğü kadrosu ön görüldüğü görülecektir. Bu çerçevede bu kadroların da istisnai kadro olarak değerlendirilmesi gerekmetedir.

Bu soru 24,416 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLAR
SON EKLENEN SORULAR
17.10.2017Dershanede çalıştığım süreler memurluğumda sayılır mı?
16.10.2017108/E iznini kullanmak için mazeret bulunması şart mıdır?
13.10.2017Sigortalı sürenin başlangıcı, emeklilik yaş hadlerini etkiler mi?
13.10.2017İşçiyken memur olan, işçilik sürelerine ikramiye alabilir mi?
13.10.2017Engelli işçi iken, memur oldum. Emekli olmam için gereken süre uzadı mı?
12.10.2017Mahalli idareler görevde yükselme sınavında yazılı sınav baraj puanı kaçtır?
10.10.2017Muvazzaf askerlik sürem zorunlu bölge hizmeti süresinden sayılır mı?
09.10.2017Aile sağlığı elemanı olmak için muvafakat gerekir mi?
08.10.2017İl sağlık müdürlüğünde istatistikçiyim her iki yıla ilave kademe alabilir miyim?
07.10.2017Yarım gün iznindeyken yıllık izin alırsam yıllık izin nasıl hesaplanır?
06.10.2017e-YDS sonucum ile yabancı dil tazminatı alabilir miyim?
04.10.2017Eşimin görevi sebebiyle 108/D'den aylıksız izin alabilir miyim?
03.10.2017Memur, alt derecedeki kadrolara görevlendirilebilir mi?
02.10.2017Sözleşmeli personelde diploma intibakı mümkün mü?
01.10.2017Öğretmenim, sağlık yönetimi bölümünü bitirirsem ek derece alabilir miyim?
30.09.2017Sözleşmeli teknisyenim iktisat diplomam sayesinde ücretim artar mı?
29.09.2017Arkeolog, mühendislik bitirirse tazminat ve ek ödemesinden yararlanabilir mi?
28.09.2017Sözleşmeli personel 1416'ya göre yurtdışına gidebilmek için ücretsiz izin alabilir mi?
27.09.2017Sözleşmeli personel (4/B) eğitim sebebiyle tayin talep edebilir mi?
27.09.20171998'de kamuya giren kadın memur, ne zaman emekli olur?
26.09.2017Göreve girmeden önce yüzde 60 ve üzeri engelli olana malullük aylığı bağlanır mı?
25.09.2017Engelli çocuğun ve Libya'da bulunmanın emekliliğe etkisi
22.09.2017Torba kadroda sayılan özel sektör hizmetlerim yıllık izinde de sayılmaz mı?
21.09.2017KOSGEB personeli 8 yıla 1 kademe uygulamasından yararlanabilir mi?
20.09.2017Askerlik sürem yıllık izin hesabında sayılır mı?
19.09.2017Ücretsiz izinde geçirilen süreler borçlanılırsa emeklilik yaşı değişir mi?
18.09.2017Geçici personel şefliğe vekalet edebilir mi?
17.09.2017Torba kadroda sayılması için özeldeki hizmetlerimin mesleğimle ilgili olması şart mı?
15.09.2017Vekil imamlıkta ve askerlikte geçen süre kıdem aylığında sayılır mı?
14.09.2017Üst öğrenim diplomamı verdiğim halde maaşıma yansımadı
13.09.2017Önlisans ile lisans arasındaki özel sektör hizmetlerim 68/B'de değerlendirilir mi?
13.09.2017Mühendislik mezunu sağlık personeli memurluğa girişte ilave 1 dereceden yararlanır mı?
12.09.2017Mühendisim, şube müdürlüğüne vekalet edersem vekalet ücreti alabilir miyim?
12.09.2017Evlilik iznimi düğünden 3 ay sonra kullanabilir miyim?
09.09.2017Ayrıldığım üniversitedeki Doçent kadrosuna dönebilir miyim?
08.09.2017Asli öğretmenliğe geçiş sınavında başarısız olan, başka okula görevlendirilmek
07.09.2017Memurluktan sözleşmeliye geçtim, memurluk süreleri ücrette ve izinde dikkate alınır mı?
05.09.2017OHAL'de istifa etmiştim, yeni hüküm beni de kapsıyor mu?
03.09.2017Göreve yeni başlayan sözleşmeli personelin (4/B) izin devri
02.09.2017Sözleşmeliyken memur atanmak için sözleşmemi feshedersem tazminat alır mıyım?
29.08.20174. toplu sözleşmede şeflerin özel hizmet tazminatı ne kadar arttı?
28.08.2017Göreve yeni başlayan sözleşmeli personelin (4/B) fazla çalışma izni ve bu iznin devri
27.08.2017Memurluktan istifa edersem subaylığa geçişte bekleme süresi uygulanır mı?
26.08.2017Görev tanımım dışındaki dosyaları yapmalı mıyım?
23.08.2017Engelli çocuğu olan kamu görevlileri için 4. toplu sözleşmedeki aile yardımı hükmü
22.08.2017İstifa sonrası KPSS ile memurluğa tekrar atandım, yeniden aday sayılmam doğru mudur?
17.08.2017Derecem yükseldi maaş farkı alabilir miyim?
16.08.2017Memurun ölümünde, yabancı uyruklu eşine aylık bağlanır mı?
15.08.2017Devam eden ceza davası, memur olmaya engel midir?
14.08.20174/B'li sözleşmeli limited şirket ortağı olabilir mi?
10.08.2017OHAL öncesi müstafi sayıldım, memurluğa dönmek istiyorum ne yapmalıyım?
06.08.2017Görevi kötüye kullanmaktan hak mahrumiyeti aldım memurluğum nasıl etkilenir?
04.08.2017Eşim belediyede sözleşmeli(4/B), eş durumundan başka belediyeye geçebilir mi?
03.08.2017TSK'da iken alınan malullük raporu, 657'e tabi memurlukta da geçerli mi?
02.08.20174+2 sözleşmeliyim, OHAL'de istifanın sakıncası var mı?
01.08.2017Sözleşmeliyim, ücretim hizmet süreme göre değişir mi?
30.07.2017Aday memur kurumundaki başka bir kadroya naklen atanabilir mi?
29.07.2017Sözleşmeliyim (4/B), yönetici olarak görevlendirilebilir miyim ya da vekaleten atanabilir miyim?
28.07.20179/9/1999'da astsubay okuluna başlayan ne zaman emekli olur?
22.07.20174 yıllık mezunuyum. 2 yıllık yeni bir bölüm okursam, KPSS'ye hangi düzeyden girmem gerekir?
19.07.2017İl özel idaresine atandım engellilik ve eğitim sebebiyle il değişikliğim mümkün mü?
18.07.2017Yerleştikten sonra sözleşmeyi imzalamasam 1 yıllık bekleme süresine tabi olur muyum?
17.07.2017Sağlık teknisyeniyim lisans tamamlama yaparsam ek göstergem artar mı?
14.07.2017Araştırma görevliliğinden istifa talebim kabul edilmeden sözleşmeli (4/B) göreve başlayabilir miyim?
13.07.2017Memur olarak çalışıyorum, üniversitedeki şef kadrosuna naklen geçebilir miyim?
11.07.2017Teknikerim. Mühendisliği bitirdim. Mühendisliğin ek göstergesini alabilir miyim?
11.07.2017Disiplin cezası almanın görevde yükselme başvurularına bir etkisi var mı?
10.07.2017KPSS'de, 3 kadroyu tercih ettim ama ehliyetim yok, ne olur?
08.07.2017399'a tabi hizmet süreleri 4/B sözleşme ücreti hesabında değerlendirilir mi?
04.07.2017399'a tabi sözleşmeli iken 4/B'ye geçenlerin yıllık izinleri devredilir mi?
02.07.2017Sözleşmelinin personelin (399) mehil müddetinde iş günü uygulaması
01.07.2017Bölge ek özel hizmet tazminatı, geçici görev halinde kesilir mi?
28.06.2017Rektör görevlendirmesi (2547sK.13/b) vekaleten atama sayılır mı?
27.06.2017Sözleşmeli (4/B) bir yıl geçmeden ayrıldığı kuruma geri dönebilir mi?
25.06.2017Sözleşmelinin (4/B) kurumlar arası nakli mümkün mü? Zabıta olarak geçebilir mi?
22.06.2017Rapor nedeniyle kullanılamayan yıllık izin hakları
20.06.2017Eşi engelli statüsünde çalışmaya başlayan sözleşmelinin (399) aile yardımı kesilir ?
18.06.20172 yıllık üst öğrenim bitiren sağlık personeli ne zaman ek gösterge alır?
17.06.2017Yaz kıyafetine geçmek için tebligat beklenmeli mi?
15.06.2017Tazminatını alan uzman erbaşların hizmetleri silinir mi?
14.06.2017Malul çocuğu olan nasıl emekli olur?
14.06.2017Fiili hizmet süresi zammının memura yararı nedir?
13.06.2017İşçilerin yıpranma süreleri nasıldır?
13.06.2017Hizmetlerin Birleşmesi nedir? Nasıl işlem Yapılır?
12.06.2017Memurken kullanılmayan yıllık izin, KİT'e geçince kullanılabilir mi?
11.06.2017Eşinin yurtdışında her ay doğum parası alması memura aile yardımı ödenmesine engel midir?
10.06.2017Farklı konuda üst öğrenimde zam ve tazminat uygulaması
07.06.2017Adaylık eğitimleri tamamlanamayan memurun asalet tasdiki
06.06.2017Aylıksız izin sonrası, ayın birinde göreve başlayan, birbuçuk maaş mı alır?
02.06.2017İlk dört dereceli kadro bulunmaması halinde 68/B uygulaması
01.06.2017Kronik hastalığı sebebiyle belirli sürelerde ayakta tedavi gören memur bu sürede izinli sayılır mı?
31.05.2017Üniversitedeki aday memur OHAL'de eş durumu tayini isteyebilir mi?
30.05.2017Sözleşmeli bilişim uzmanı, memurluktan kalan izinlerini kullanabilir mi?
29.05.2017Askere giden evli kamu personelinin maaşı devam eder mi?
28.05.2017Aynı kurumda sözleşmeli (4/B) görevden istifa ederek diğer sözleşmeli göreve atanmak
27.05.2017Yıllık izin hesabında taşeron hizmetler sayılır mı?
26.05.2017Yüksek lisansı bitiren şube müdürü kurumdaki kariyer uzmanlığa geçiş yapabilir mi?
23.05.2017Röntgen teknisyenlerinin fazla mesai ve icap nöbeti nasıl olmalı?
18.05.2017İlçe sağlık müdürlüğünü vekaleten yürüten doktor ücret alabilir mi?
15.05.2017Memur OHAL'de istifa edemez mi?
ANKET
Üniversiteye girişte yeni sistemi beğendiniz mi?