Maliye Bakanlığı'nda hizmetlilerin memur kadrosuna geçiş şartları

28/11/2003 00:00:00
Yazdır

Soru

22.11.2001 Tarihinden beri Maliye Bakanlığı teşkilatında Yrd. hiz. görevinde çalışmaktayım. Lise mezunu olup 01.05.2002 tarihinden beri Kaymakamlık oluru ile görevlendirilmiş durumdayım. Görevlendirmem sebebi ile Yrd. Hiz. Kadrosundan Memurluğa geçişim için ne yapmam gerekiyor.

Cevap

Maliye Bakanlığı Personeli Atama Ve Görevde Yükselme Yönetmeliğinin (G) Hizmet Grubu ve Atanma Şartlarını düzenleyen 35'inci maddesinde; "Memur, Veznedar, İcra Memuru, Yoklama Memuru, Tahsildar, Satış Memuru, Ambar Memuru, Satınalma Memuru, Ayniyat Memuru, Santral Memuru, Sekreter ve Daktilograf unvanları (G) hizmet grubunda yer alır.

Bu grupta yer alan kadrolara atanabilmek için ilgilinin;

  1. En az iki yıllık yüksek okul mezunu olması,
  2. Şoför kadrosunda görev yapan personelin en az 3 yıl, Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosunda görev yapan personel ile Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan personelin en az 5 yıl hizmeti bulunması,
  3. Yapılacak görevde yükselme sınavında başarılı olması, gerekir.

(G) hizmet grubunda bulunanlar herhangi bir sınava tabi tutulmadan bu hizmet grubundaki diğer unvanlara atanabilirler. Birimlerce istenilmesi halinde geçiş sınavı yapılabilir." hükmüne yer verilmiştir.

Bu hüküm gereğince, yukarıda yer verilen şartları taşımanız ve görevde yükselme sınavında da başarılı olmanız halinde memur kadrosuna atanmanız mümkündür.

Bu soru 16,678 defa okundu. 3 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?