ergungunduz 07 Ağustos 2015 14:38
Benimde harcırahla ilgili bir sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim. Şöyle ki İl Müdürlüğünde çalışır iken ilçeye nakil istedim, il müdür yardımcısı harcırahsız-yolluksuz diye benden bir dilekçe aldı. 2010 yılında harcırahsız ve yolluksuz olarak ilçeye tayin oldum. 2014 yılında Avukat vasıtasıyla İl müdürlüğünü idari mahkemeye verdim, idari mahkeme red verdi ve Avukatım Bölge İdare mahkemesine verdi şu ana kadar hala bir cevap gelmedi. Sizce bu mahkemeyi kazanmam mümkün mü yanıtlarsanız çok memnun olurum, şimdiden teşekkür ederim.
Şikayet Et
ddilekka 08 Temmuz 2015 17:47
ben zorunlu hizmetle uzman olarak devlet hastanesine atandım ancak sonraki 3 ay içerisinde yan dal kazanarak faklı bir ilde üniv hastanesine naklen atandım. 2.kez yol harcırahı alma hakkım var mıdır? kurumum 6 ay içinde 2. kez alamazsın diyor ancak harcırah kanununda böyle birşey yazmıyor.bilgilendirirseniz sevinirim.
Şikayet Et
acemi007 14 Haziran 2014 00:04

Açıkcası pek mantıklı bir cevap gibi gelmedi bana. Her ne kadar kişi eski kurumundan ayrılınca kurumuyla bir bağlantısı kalmasa da yolluk'un verilme amacı kişinin nakil masraflarını karşılamasıdır. Zaten adam evi barkı taşıyıp yeni işine yerleştikten sonra alacaksa çokta anlamlı bir ödeme olmaz. Ayrıca Merkezi Harcama Belgeleri Yönetmeliğinde örneği verilen "Personel Nakil Bildirimi" formunda yollukla ilgili bir bilgiye yer verilmesi de çok gerekli olmazdı. Ve yine ödenek aranmaksızın ödenmesinde ki amaç kişinin ayrılacağı kuruluştan ödenek beklememesi değil midir?

Şikayet Et