Av Koruma 19 Ağustos 2022 14:54
Merhaba ben bir kamu kurumunda Tekniker olarak çalışmaktayım 3 universite bitirdim 3. Bitirdigim üniversite mühendislik.benim bir ust amirim sef mudurumuz dairemizde huzursuzluk cikaran lise mezunu rasatci unvanli emekliliği gelmiş birine yetki verdi siz bundam emir alacaksınız dedi yoksa hakkınızda tutanak tutarim dedi biz o kişinin söylediğini yapmazsak müdürün böyle bir hakkı var mı biz buna itiraz edilebilir miyiz
Şikayet Et
debug 02 Mart 2019 11:33
Sennn teknik hizmetler sınıfında ek göstergeler sahibi tekniker! sennn sen mi üstünsün? HAYIR Ben üstünüm bennn! YAŞAR USTA! :D :D:D
Şikayet Et
stuka 06 Ekim 2017 19:20
ikisi de ayrı sınıflarda, bir gih şefi ile teknikerin aynı ortamda çalışmasına pek rastlanmaz.şef kendi biriminin amiridir, tekniker amir değildir, bağlı olduğu birimin yöneticisinden(teknik şef, müdür,yetkili mühendis vs.) emir alır.son paragrafta denildiği gibi şeflik teknikerliğe göre daha üst bir görevdir.ayrıca th gih den daha üstündür diye de bir şey yok,th deki ek göstergeler vs. daha fazladır sadece.
Şikayet Et
nizami 01 Mart 2017 17:10
Arkadaşım bu açıklamaların tarafı değilim ancak ilgili yönetmeliğin hangi maddesinde belirttiğin çalışanlar aynı gurupta yazılmış?
Şikayet Et
acemi34 08 Şubat 2017 11:07
Merhaba,ilgili kanunlar var fakat uygulanmıyor.Herkes işine geldiği gibi davranıyor.İşçi kadrosunda görev yapan biri gerçekleştirme görevlisi oluyor, memur onun altında hizmet veriyor.Teknik kadroda istihdam edilenler teknik birimlerde çalıştırılmalı işçi kadrosunda istihdam edilenler işçinin yapacağı işler yaptırılmalı şef kadrosu zaten yerlerde sürünüyor kağıt üzerinde.Müdürle şef arasında 1200 TL fark var memurla şef arasında 100-150 gerisini siz anlayın.Deveye sormuşlar misali..
Şikayet Et
konserwatif 23 Ocak 2017 14:32
sizin mantıkla gidersek devlet memuru tüm idariciler gih sınıfındadır yani şef'in bir üstü şube müdürüde müdür yardımcısıda il müdürüde ve dahi hatta daire başkanları vee hatta bakanlık müsteşlarıda gih sınıfına tabiidir..sizin mantık çok yanlış ne yani siz şube müdürüne sen benim amirim değilsin senle aynı hizmet sınıfında değiliz diye bilecekmisiniz.. ayrıca şef olmak için şef teknisyen tekniker mühendis vs herkes görevde yükselme sınavına tabibidir ama tekniker mühendis vs kadrolar ünvan değişikliğine tabii..
Şikayet Et
efehaydaroglu 23 Aralık 2016 23:38
Bu soru çok anlamsız, Tekniker teknik işlerde sorumlu personeldir. Şef ise hangi bölümde olursa olsun bulunduğu bölümün yetkilisidir.
Şikayet Et
sakinolun 23 Aralık 2016 10:30
İşin özü şu, teknik personel ya da uzman memur olmak sizi idareci yapmaz.
Şikayet Et
hdemircan 21 Aralık 2016 11:02
Arkadaşlar Tekniker Teknik Hizmetler Sınıfında, Şef Genel İdare Hizmetler sınıfında çalıştığından alt üst ilişkisi olmaz. Hele hele gapgarip arkadaşın dediği olay hiç olmaz. Tekniker GİH sınıfında olmadığından Şef ona hiç bir iş buyuramaz çünkü kendi hizmet sınıfında değil. Sonuç olarak değerlendirildiğinde TH sınıfı GİH e göre üst kadro olarak sayılmaktadır. Ama mevzuatlarımız fiii tarihinden kaldığından burada yer almamaktadır. MEB bir an önce kış uykusundan kalkıp bunları güncellemesi lazım.
Şikayet Et
mvsin 09 Kasım 2016 10:19
Burada mustafa bey in anlatmak istediği diğer hususta şuydu. Şef yönetici olarak üstün olsa da Tekniker e 657 Devlet Memuru Kanununun 145. Maddesi gereği bir alt ünvanın işlerini yaptırılabilirmi. Memura şöförlük yaptırılamayacağı gibi, Teknikere de V.H.K.İ yada memurların işini ve evrak işlerini verebilirmi. Kaldı ki Diyanet İşleri Başkanlığı Çalışma Yönergesinde Şef, Aynıyat Saymanı, Tekniker, Teknisyen ve V.H.K.İ eşdeğer kadro olarak belirlenmiş. Bazı Şef ler de artniyetli davranmaktadır.
Şikayet Et
12