Patognomonik 22 Haziran 2017 08:53
Merhaba arkadaşlar . 657 tabi bir üniversitede memurum , araştırma görevliliğini kazandım a ohal de istifa edemeyeceğim için muvafakat istedim ama vermediler , sizce ne yapmalıyım ? bilgisi olan ilgilenirse sevinirim. teşekkürler.
Şikayet Et
ali_ozturk 16 Haziran 2017 18:19
Arkadaşlar kurumumuz onay verirse; ben bu elemanın yerine başka birini gorevlendirdim, dolayısıyla ayrılabilir demek oluyor. Kurumunuz izin verdiği sürece sıkıntı yok, gereksiz yere kafa bulandırmayın
Şikayet Et
ramazancesur3 09 Haziran 2017 10:57
Merhabalar bende istifa etmek istiyorum ancak OHAL sürecinde olduğumuz için istifa edemiyorum kuruma görevi bırakma dilekçesini yazıp onaylandıktan sonra yerime bir memur atanmasını beklememe gerek var mı beklemezsem bir daha memur olamama gibi bir durum söz konusu mu bir de kurum istifayı ne kadar süre bekletebilir Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim
Şikayet Et
Azdmr 08 Haziran 2017 22:42
Kurum kendi içinde görevlendirme yaparsa dpb nerden bilecek bu bir sıkıntı değilmi
Şikayet Et
ali_ozturk 07 Haziran 2017 11:50
Hocam, kurum izin verdikten sonra yerine birinin gorevlendirilip gorevlendirilmediginin kaydını kim tutacak? Bu pek olası değil, yani kurum izin veriyorsa verine birini gorevlendirdim diyor. Diğer türlü izin vermez zaten.
Şikayet Et
Elk. Müh. 06 02 Haziran 2017 09:52
Yüz yüze görüşmede kurumun istifayı kabul etmesi yeterli denilmişti. Elimde belge olsun diye dilekçe yazdım hemen. Dün cevap gelmiş. Kısaca " Yerinize atama ya da görevlendirme yapılmadan istifa ederseniz bir daha hiç bir suretle memur olamazsınız" diyor. Yani Kurumun tek başına istifasını kabul etmemişler. Daha önce memurlar nette yayınlanan DPB görüşünün aynısı.
Şikayet Et
Fatih-i Cihan 29 Mayıs 2017 11:16
hocam bu dediğinizde ciddi misiniz? söylediğiniz şey benim için de hayati önem taşıyor çünkü. yani istifamızı kurum kabul ettiği takdirde bir sıkıntı olmuyor öylemi?
Şikayet Et
Elk. Müh. 06 24 Mayıs 2017 19:25
Merhaba ben de memurluktan sözleşmeli öğretmenliğe geçiş için istifa etmeyi düşünüyorum. OHAL'de istifa ile ilgili farklı yorumlar yapıldığından, konuyu DPB hukuk birimi ile yüz yüze görüştüm. OHAL'de istifada tamamen Kurumun izin verip vermemesinin önemli olduğunu ve izin verildiği taktirde yerinize birinin atanmasına ya da görevlendirmesine gerek olmadığını söylediler. Umarım yakın zamanda konu ile ilgili olarak yetkililerce endişeleri giderecek bir açıklama yapılır.
Şikayet Et
bos.konusan 24 Mayıs 2017 12:05
İş Bankası, memurluk sınav sonuçlarını açıkla artık insanları oyalama!!!
Şikayet Et
isodeveloper 24 Mayıs 2017 10:05
Aşağıdaki DPB görüşü kapsamında bu yazıya açıklık getirebilirmisiniz ? http://www.memurlar.net/haber/666566/ohal-doneminde-memur-istifasina-dair-dpb-nin-resmi-gorusu.html DPB görüşününe göre OHAL içinde istifa öncesi yerine biri gelip göreve başlaşa dahi istifa eden geri dönemez diyor. Ben mi yanlış anlıyorum. ? Bu karar Anayasa da OHAL altında uygun istifa durumu açıklayan kararı ortadan kaldırmıyor mu ? Memurlar.net olarak bu konuya açıklık getirirmisiniz ?
Şikayet Et
12