baharyakın 05 Mart 2022 14:35
Özel sektörde çalışmadan dolayı ayrılırken tazminat alınır, devlette de ikramiye. Özelde çalıştığınız için devlet neden ikramiye verecek, asıl o zaman hak yenmiş olur.
Şikayet Et
snndemir 27 Ağustos 2021 14:30
ne ettin dayım sen nerdesye ikinci turu da dönüp bitirmişsin. boş ver önceki ssk nı gari
Şikayet Et
kaan_defne 25 Ağustos 2021 16:14
bu ne kadar haksız, akılsız ve hem insan hakları ve hem de çalışma hayatı gerçeklerine aykırı bir durumdur? şimdi bendeniz örneğin bir veteriner hekim olarak meslek odası çalışma i̇zin belgesi ile bir özel firmada 10 yıl üretim müdürü olarak mesleki̇ faali̇yet hizmeti vereceğim ,sonra tarım bakanlığına geçip 15 yıl da orada çalışacağım. ancak 25 yıl yerine 15 yıl üzerinden emekli tazminatı alacağım. ee, ben özel sektörde ve üstelik teknik bir hizmet vereceğim, ssk veya sgk her neyse düzenli sigorta primim yatırılacak ama sadece kamuda çalıştığım süreler emekli tazminatı alacak. bu cinayetle eşdeğer bir insanlık suçudur. çocuğa bile yutturamazsın bu absürd işin saçmalığını. birileri zamanında bir kural koymuş, herkes o izden yürüyor. bir sorgulasanıza kardeşim, hakkını teslim etsenize insanların?
Şikayet Et
özgün düşünce 21 Ağustos 2021 13:56
memurun zorunlu emeklilik yaşı olan 65 yaşından önce emekli olduğunda daha sonra özel sektörde çalışmış olan veya çalışmakta olanların çalışma süreleri emekli maaşına yansıtılmalıdır. bu çalışma hayatının özel sektörde de desteklenmesi ve çalışanlara hoş bir yardım manasına gelir. herşey para olmamalıdır.
Şikayet Et