Memurlar.Net - Soru/Cevap
     Memurlar.Net | İlan | Forum | Kurs | Okul | Becayiş Soru/Cevap Karar | Anket | Video | Üye
Ana sayfa

Gazze'de ölenlerin sayısı 1644'e yükseldi

Ev işi yapmayan kadına 7 bin lira tazminat!

Kuvvetli yağış uyarısı / Haritalı

02/08/2014 tarihli atama kararları

Memurlar.Net

Bu soru aşağıdaki kategorilere eklenmiştir.
Emeklilik > Ne Zaman Emekli Olurum?

Soru:

06.09.1963 doğumlu, 30 aralık 1987 yılında göreve başlayan, 2 ay kısa dönem askerlik yapan ve şuan profesör olan bir kişi,

hangi yılda ve yaşta emekliliğe hak kazanır. Nekadar emekli ikramiyesi ve emekli maaşı alır,

bu soruların cevabını öğrenebilirmiyim.


Cevap:

8 Eylül 1999 tarihinden once göreve giren erkek Devlet memuru 25 hizmet yılı + Yaş = Emeklilik

koşulunu tamamlaması gerekmektedir.

Yaş hesabı da 5434 sayılı Kanun Geçici Madde 205 hükmüne gore yapılmaktadır. 15 Haziran 2002 tarihine kadar olan hizmetler yaş hesabında geçerli olmaktadır. 25 hizmet yılını doldurmak için gereken hizmet süresine göre yaş bulunmaktadır.

Değerlendirmelerimiz.

A- 15 Haziran 2002 tarihine kadar olan hizmet toplamınız;

14 yıl 5 ay

5434 sayılı Kanun Geçici Madde 205

“h) (Yeniden düzenleme: 23/5/2002-4759/5 md.) Emeklilik hizmet sürelerini doldurmaya; 7 tam yıldan fazla, 8 tam yıl veya daha az kalan kadın iştirakçiler 46, 9 yıl 6 aydan fazla, 11 tam yıl veya daha az kalan erkek iştirakçiler 50 yaşını

6 Eylül 1963 doğumunuza göre 6 Eylül 2013 tarihinden sonra emekli olabileceğinizi değerlendirmekteyiz.

Bugün için Profesörlerden 4 yılını tamamlamış kişilere 30 hizmet yılı üzerinden yaptığımız hesaplamada aylık, 3730 TL. ikramiyesi de 83500 TL. olmaktadır. Memur maaş katsayısı değiştikçe tutarlarda aynı oranda değişmektedir.

Bu soru 2,638 defa okundu.

Yorumlar   Yorum yaz
İletişim | Reklam | Sitene ekle

2012 © Memurlar.Net.