Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  

Vekaleten müdür yardımcılığına atanan öğretmenin maaşı 100 YTL artar mı?

17/03/2006 00:00:00
Yazdır

Soru

ŞHÇEK? e bağlı yuvada 5/1derecede bir öğretmenim. Valilik oluruyla 17 aydır vekaleten müdür yardımcısı olarak çalışmaktayım. Münhal bulunan 3 üncü derece müdür yardımcılığına 657 /86 maddesi uyarınca 02.03.2006 da vekaleten görevlendirildim. Özlük haklarımda özellikle maaşımda 100 ytl civarı bir artış olabileceğini düşünüyordum. Ancak maaş hesaplaması yaptırdığımda sadece 4 YTL artış olacağı söylendi. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Cevap

Bilindiği üzere, 675 sayılı Devlet memurları Kanunun 86 ncı maddesinde vekalet ücretinin ödenmesi hususunda mezkur Kanunun 175 inci maddesinde düzenleme yapılmış bulunmaktadır. Konuya ilişkin olarak daha ayrıntılı haber için tıklayınız.

Bu çerçevede zam ve tazminatı farklarına bakacak olursak sizin belirttiğiniz 100YTL lik bir fark bulunmamaktadır.

Bu soru 23,827 defa okundu. 7 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?