Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  

Geçici görevle gönderilen memura kaç günlük yevmiye verilir?

19/06/2007 20:35:00
Yazdır

Soru

Geçici görevle başka bir ile görevlendirilen personel örneğin 11/06/2007 tarihinde gitmiş 12/06/2007 tarihinde saat 19,30 da geldiğini beyan etmiştir, bu personele konaklama ücreti 1 günlük yevmiyesi kadar mı yoksa 2 günlük yevmiyesi kadar mı ödenir cevaplarsanız sevinirim

Cevap

Harcırah Kanunun 14/1. maddesinde Harcırah Kanununa tabi kurumlara ait bir görevi yerine getirmek amacıyla geçici olarak yurt içinde veya yurt dışında görevlendirilen personele yol masrafı ve yevmiye verileceği hüküm altına alınmıştır. Aynı kanunun 33. Maddesinin d) bendinde ise (Ek: 21/4/2005 ? 5335/4 md.) ?Bu Kanun hükümlerine göre gündelik ödenenlerden (b) fıkrasına göre gündelik ödenenler hariç) yurt içinde yatacak yer temini için ödedikleri ücretleri belgelendirenlere, belge bedelini aşmamak ve her defasında on gün ile sınırlı olmak üzere gündeliklerinin tamamına kadar olan kısmı ayrıca ödenir.? Hükmü yer almaktadır.

Bu hükümler doğrultusunda yöneltilen soruda belirtilen durumu irdeleyecek olursak; 11-12/06/2007 tarihleri için iki günlük yevmiye ve yol masrafları karşılanacağı açıktır. Görevlendirilen personel ayın 11 de görev merkezinden ayrılarak görevlendirildiği yere gittiği ve ayın 12 sinde de görev yerine döndüğü için bir günlük (11.06.2007) akşamı için yevmiye miktarı kadar konaklama ücreti alacaktır. Bunu da belgelendirmesi gerekir. Sözü edilen şahıs 2 günlük konaklama ücretini belgelendirse bile, ayın 12sinde görev yerine gittiğini beyan ettiği için, iki günlük konaklama ücreti alamaz.

Bu soru 42,746 defa okundu. 9 Yorum yapıldı
YORUMLAR
SON EKLENEN SORULAR
02.09.2014Oğlum, TEOG ile başka bir ildeki liseye atandı, nakil olabilir miyim?
02.09.2014Memurluk mu VHKİ mi üst memurluktur?
01.09.2014DGS kazanan memurun yerinin değiştirilmesi gerekmez mi?
29.08.2014Lojmandaki bu gideri kim öder?
28.08.20145 yıl hizmeti olan memura verilen aylıksız izin kesilirse tekrar kullanılabilir mi?
27.08.2014Sendikacının, geliştirme ödeneği kesilir mi?
27.08.2014Kısa ve uzun dönem askerlik nasıl belirleniyor?
26.08.2014Aylıksız izin, peşin ödenen aylık ve kurum keseneği...
26.08.2014KİT'lere atanacak iç denetçi'de aranan hizmet süresi
25.08.2014DHMİ sözleşmeli personel eş durumundan nakil olabilir mi?
22.08.2014Tayin onayını nasıl tebliğ ettirebilirim?
21.08.2014Meslek harici hizmet torba kadroya atanmada değerlendirilir mi?
20.08.2014Adayken askere giden memurun durumu
19.08.20144/B sözleşmelinin askerlik süresi yıllık izinde değerlendirilir mi?
16.08.2014Mühendislik ve teknik eğitim mezununun ek göstergesi ne kadardır?
14.08.2014Teknisyen işletme bitirise aylığı nasıl etkilenir?
14.08.2014Öğretmenin primi kaç gün yatmaktadır?
13.08.2014İstifa eden diş hekimi kuraya girmeden yeniden diş hekimi nasıl atanabilir?
11.08.2014TSE'den başka bir kuruma geçiş mümkün müdür?
11.08.2014Belediye başkan danışmanı olunursa, emekli aylığı kesilir mi?
09.08.2014Evi olan memura lojman tahsis edilir mi?
06.08.2014Askerliğin subay veya er olarak yapılması izin kullanımını etkiler mi?
05.08.2014Belediyedeki çözümleyici MEB'e nasıl geçebilir?
05.08.2014İşçi olarak çalışan kişi, memur olunca ikramiye alabilir mi?
05.08.2014İsteğe bağlı iştirakçilik, engelliler için de uygulanabilir mi?
04.08.2014Yaşı beklemek için istifa eden memur, çalışan eşinden dolayı sağlık yardımı alabilir mi?
01.08.2014Lojmanda kullanılan sıcak su parasını kim öder?
29.07.2014Torba yasa özelleştirme mağdurlarına ne sağlar?
28.07.2014Memur EKPSS sınavında yerleşmesi halinde naklen geçebilir mi?
25.07.2014Maaş hesabımdan bankaca 1/4 fazla kesilen kesintiden nasıl kurtulabilirim?
25.07.2014Uzman çavuşluktan sonra sigortalı çalışanlar nasıl emekli olur?
24.07.2014Basın ve internette amirlerine hakaret eden memura ne yapılabilir?
23.07.2014Sözleşmeden kadroya geçen memura 2 defa intibak yapılır mı?
22.07.2014Bayram sonu idari izin verilmezse 2 gün yıllık izin alabilir miyim?
21.07.2014Kadro derecem aylık derecemden neden düşük? Nasıl değişir?
18.07.2014Sözleşmeli personelin çalışma saatleri nasıl belirlenir?
17.07.2014Vazife malulü olan, primlerinden dolayı 2. aylığı da alabilir mi?
17.07.20146495'le kadroya geçen teknikeri şoför kadrosuna atamak mümkün mü?
16.07.201412 Eylül'de memurluktan atılan kişi, emekli ikramiyesini nasıl alır?
16.07.2014Meslek lisesi üzerine ön lisans bitiren memurun örnek intibakı