Önlisans Üzerine Lisans Öğrenimi Bitiren Kişinin İntibakı

29/08/2003 00:00:00
Yazdır

Soru

Lise mezunu olarak memuriyete başladım. Çalışırken ön lisans diplomamı vermek şartıyla intibakımı yaptırdım. Şimdi de 4 yıllık lisans programını bitirdim. Lisans diplomasını vererek yeniden intibak yaptırabilir miyim?

Cevap

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 36/A-12-d bendinde yer alan; ""Memuriyette iken veya memuriyetten ayrılarak (87'nci maddeye tâbi kurumlarda çalışanlar dahil) üst öğrenimi bitirenler, aynı üst öğrenimi tahsile ara vermeden başlayan ve normal süresi içinde bitirdikten sonra memuriyete giren emsallerinin ulaştıkları derece ve kademeyi aşmamak kaydıyle, bitirdikleri üst öğrenimin giriş derece ve kademesine memuriyette geçirdikleri başarılı hizmet sürelerinin tamamı her yıl bir kademe her üç yıl bir derece hesabıyla ilave edilmek suretiyle bulunacak derece ve kademeye yükseltilirler" hüküm gereğince yeniden intibakınızın yapılması gerekir. 4 yıllık öğrenim iki yıllık öğrenime göre bir üst öğrenimdir. Geniş bilgi için memurlar.net'in Arama bölümünden bulabileceğiniz "Bütün Yönleriyle Memuriyette İntibak İşlemleri" ilgili dosyaya bakmanızı öneririz.

Bu soru 15,697 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Başıboş sokak köpeklerinin uyutulması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam