Sözleşmeliyim teknik öğrenim bitirip unvan değiştirebilir miyim?

25/10/2019 15:15:00
Yazdır

Soru

Merhaba .

Ben lisans mezunuyum ve sözleşmeli büro personeli olarak atandım. Şimdi iki yıllık teknik bölüm okuyup tekniker unvanına geçmek istiyorum . Sözleşmeli olduğum için böyle bir hakkım mevcut mu? Unvan değişikliği mümkün mü ?

Cevap

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar:

"Unvan değişikliği

Ek Madde 4 - Sözleşmeli personelin, unvan değişikliği suretiyle atamasının yapılacağı pozisyon için öngörülen ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, unvan değişikliği mümkündür."

Sözleşmeli personel gerekli öğrenimi bitirirse ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilerek (KPSS) farklı unvana geçebiliyor.

Sınavsız olarak atanmanız mümkün gözükmüyor.

Bu soru 1,578 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Öğrencilerin, Atatürk posteri önünde secdeye vardığı görüntülerden rahatsız oldunuz mu?