Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sorucevap.memurlar.net/soru/3974/
Yazdırılma Tarihi : 23 Mayıs 2024 Perşembe 19:08

Sözleşmeliyim teknik öğrenim bitirip unvan değiştirebilir miyim?

25/10/2019 15:15:00
Yazdır

Soru

Merhaba .

Ben lisans mezunuyum ve sözleşmeli büro personeli olarak atandım. Şimdi iki yıllık teknik bölüm okuyup tekniker unvanına geçmek istiyorum . Sözleşmeli olduğum için böyle bir hakkım mevcut mu? Unvan değişikliği mümkün mü ?

Cevap

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar:

"Unvan değişikliği

Ek Madde 4 - Sözleşmeli personelin, unvan değişikliği suretiyle atamasının yapılacağı pozisyon için öngörülen ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, unvan değişikliği mümkündür."

Sözleşmeli personel gerekli öğrenimi bitirirse ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilerek (KPSS) farklı unvana geçebiliyor.

Sınavsız olarak atanmanız mümkün gözükmüyor.

BENZER SORULAR
19.04.20213713 kapsamında atandıktan sonra öğrenim durumu değişenler unvan değişikliği sınavına tabi mi?
06.04.2021Mehil süresi görevde yükselmede hizmetten sayılır mı? Torba kadroda uygulanır mı?
09.02.2021Sözleşmeli personel ücretsiz izin kullanabilir mi?
10.11.2020Sözleşmeli personelin unvan değişikliği nasıl olur?
11.10.2020Belediyede sözleşmeli eğitmen olmak için gerekli öğrenim şartı nedir?
07.10.2020Sözleşmeli personel başka bir ilde geçici görevlendirilebilir mi?
21.09.2020Öğretmenliği kazanan sözleşmeli personel bir yıl geçmeden atanabilir mi?
20.08.2020Sözleşmeli öğretmene, kadroya geçince, geriye doğru dil tazminatı ödenebilir mi?
19.08.2020Unvan değişikliği sınavına tabi bir kadroya 92. madde kapsamında atama yapılabilir mi?
03.08.2020Sözleşmeli fesih eden 4 yıllık tekniker, iş sonu tazminatı alabilir mi?