Sağlık Bakanlığında hemşireyim. 1 yılı doldurmadan yeniden nakil talebinde bulunabilir miyim?

22/05/2012 13:56:00
Yazdır

Soru

günler benim eş durumu tayini hakkında sorum olacaktı kendim üniversitede çalışmaktayım eşim ise sağlık bakanlığında kadrolu hemşiredir 2011 eylül ayında eş durumu tayiniyele yanıma geldi şimdi ise ben başka bir üniversiteye geçeceğim acaba 1 yıl dolmadan tekrardan eş durumu tayini isteyebilirmiyiz teşşekürler

Cevap

Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliğinin ilgili maddesi şu şekildedir:

Müracaat Sınırlamaları
MADDE 30- Bu Yönetmeliğin 14, 15, 16, 17, 22, 24, 26, 27 ve 29 uncu maddelerine göre atanan personel atandıkları ilde fiilen bir yıl çalışmadıkça başka bir yere atanma talebinde bulunamaz. Ancak bu personelin atanma talepleri bu Yönetmeliğin 19, 20, 21 ve 26 ncı maddeleri kapsamında ise, bu süre şartı aranmaz.
Bu Yönetmeliğin 16, 19, 20, 21 ve 26 ncı maddelerine göre atanmış olup atama kararlarını iptal ettirenler, mazeret durumlarında yeni bir değişiklik olmadığı sürece bir yıl süre ile atama talebinde bulunamazlar."

Yukarıda yer verilen yönetmelik maddesi, bazı maddelere göre yapılan atamalarda, yeniden nakil için 1 yıl şartını ararkan, bazı nakil taleplerinde 1 yıl şartını aramamaktadır. 1 yıl şartı aranmayan maddeler 19, 20, 21 ve 26 ncı maddeleridir. 19. madde sağlık mazaretiyle atama, 20. madde eş durumu nakliyle atama, 21. madde Olağanüstü ve Özel Durumlarda Yer Değişikliği nedeniyle atama ve 26. madde "Üst Hizmet Bölgelerinden Alt Hizmet Bölgelerine ve Bölge İçi Atamayla" ilgilidir.

Dolaysıyla 20 veya 21. maddeler gereğince eş durumu nedeniyle atanan Sağlık Bakanlığı personelinin yeniden nakil isteyebilmesi iç.in 1 yıl fiili olarak çalışma şartı aranmamaktadır.

Bu soru 17,891 defa okundu. 11 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
5 ila 11 yaş arasındaki çocuklarınıza Covid19 aşısı yaptırır mısınız?