Fabrika müdür yardımcısıyım araştırmacı (Ö) atanırsam mali haklarım nasıl olur?

08/03/2018 23:26:00
Yazdır

Soru

Ben Fabrika Müdür Yardımcısı (Personel) kadrosunda 1. Derece kadroda çalışmaktayım. 4046 sayılı kanunun 22. Maddesi gereği başka kuruma Araştırmacı(Ö) olarak atanmam söz konusu 1. Derecede ki Araştırmacı (Ö) maaşı ne kadar olmaktadır. Araştırmacı(Ö) Ö.H.T , Ek ödeme oranları ile yan ödeme puanı ne kadardır. Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler

Cevap

27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 11 inci maddesi:

"Müdür yardımcısı, eşiti veya daha üst idari görevlerde bulunup; kamu kurum ve kuruluş- larının yeniden teşkilatlanması veya kapatılması, özelleştirme uygulamaları kapsamında ilgili kuruluşların kısmen veya tamamen satışı nedeniyle kamu tüzel kişiliklerinin sona ermesi, devredilmesi, küçültülmesi, faaliyetlerinin durdurulması, kapatılması veya tasfiye edilmesi nedenleriyle 657 sayılı Kanuna tabi "Araştırmacı" unvanlı kadrolara atanan veya atanmış sayılanların, bu kadroda bulundukları sürece, anılan Kanunun 152 nci maddesi uyarınca ödenmekte olan zam ve tazminatları ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 9 uncu maddesinde öngörülen ek ödemelerinin belirlenmesinde, genel idare hizmetleri sınıfında yer alan aynı dereceli "müdür yardımcısı" kadro unvanı için öngörülmüş olan zam ve tazminatlar ile ek ödeme oranları esas alınır. Bu fıkra hükümleri, 657 sayılı Kanunun 91 inci maddesinin ikinci fıkrasında öngörülen fark tazminatı verilmek ve ek ödemeleri döner sermaye bütçesinden ödenmek suretiyle 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 13 üncü maddesi kapsamında yer alan "Araştırmacı" kadrosunda bulunanlar hakkında da uygulanır ve bunlara 209 sayılı Kanuna göre ayrıca ek ödeme yapılmaz."

Araştırmacı(Ö) maaşında müdür yardımcısı zam ve tazminatları ve ek ödemesi aynen uygulanmakta.

375 sayılı KHK'nin I sayılı Cetveli:

Müdür yardımcısı ek ödemesi: %165

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar:

Müdür yardımcısı yan ödemesi: 750

Müdür yardımcısı özel hizmet tazminatı 1. Derece %125

Bu kalemlerle araştırmacı (Ö) maaşı aile yardımı olmadan 4.545 lira gözükmekte.

Bu soru 4,994 defa okundu.
YORUMLAR
Bu soruya henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam