Şefim, sosyoloji bitirdim tazminatım ne olur?

14/03/2018 09:50:00
Yazdır

Soru

İyi çalışmalar

Benim sorum; şef olarak görev yapıyorum 1/4 -2200 ek göstergedeyim. 4 yıllık sosyloj bölümünü bitirdim. Sosyolog Özel hizmet ücretinden yararlanabilir miyim?

Cevap

657 sayılı Kanunun 152. maddesinde zam ve tazminatlar düzenlenmiştir. Buna uygun olarak zam ve tazminat kararnamesi çıkarılmaktadır.

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararın 4/e maddesi:

"Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez."

Kadroları teknik ve sağlık hizmetler sınıflarında yer alanlar aynı hizmet sınıflarındaki üst öğrenimlerin zam ve tazminatlarından yararlanabilmektedir. Ancak bulunduğunuz şef kadrosu genel idare hizmetleri sınıfında yer aldığından sosyolog zam ve tazminatlarından yararlanamayacağınızı düşünüyoruz.

Bu soru 2,177 defa okundu.
YORUMLAR
Bu soruya henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Abdullah Gül, muhalefetin ortak adayı olursa, oy verir misiniz?