Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sorucevap.memurlar.net/soru/3717/
Yazdırılma Tarihi : 23 Mayıs 2022 Pazartesi 01:42

Sözleşmeliyim, askerlik sürem yıllık izin hesabına katılır mı?

23/07/2018 09:40:00
Yazdır

Soru

Merhaba , 4b sözleşmeli personel olarak 2017 martta hastanede işe başladım . 13 aralik 2017 de askerlik vazifesi icin kurumdan ayrildim ve 13 haziranda askerlik bitince geri dönüş yaptım. Askerlik hizmetim sürecince yıllık izin hakkım doldu mu acaba ?

Cevap

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar:

Madde 9- 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinde belirtilen kurumlarda geçen hizmet süresi, bir yıldan on yıla kadar olan personele yirmi gün, on yıldan fazla olanlara otuz gün ücretli yıllık izin verilir.

Ek Madde 1- Yeniden Hizmete Alınma Doğum, evlat edinme ve askerlik sebebiyle hizmet sözleşmesi feshedilen sözleşmeli personelin pozisyonu saklı tutulur ve istekleri halinde bu personel ayrıldığı kurumunda yeniden hizmete alınır.

Sözleşmeli personelin yıllık izninde sayılacak sürelerde askerlik düzenlenmemiş, hizmet şartı konmuştur.

Askere giden sözleşmeli personelin sözleşmesi feshedilmekte, askerlik dönüşünde görevine başlatılmaktadır. Bu nedenle askerlik süresinin hizmetten sayılmayacağını değerlendiriyoruz.

Sonuçta askerlik sürenizin yıllık izin hesabında sayılmayacağını düşünüyoruz.

BENZER SORULAR
15.12.2020Yıllık izin hakkı engellenebilir mi? Fazla mesaide personelin isteği aranır mı?
01.12.2020Sağlık Bakanlığında tüm tayinler durduruldu mu?
21.10.2020Uzaktan çalışan memur yıllık iznini nasıl kullanır?
15.06.2020Aylıksız izin sonrası göreve başlayan memurun, önceki yıldan izin hakkı var mıdır?
13.01.2019Özeldeki veterinerlik süreleri, hangi halde, yıllık izinde dikkate alınır?
04.11.2018Önceki yıldan kalan iznimi 31 Aralıktan başlatarak kullanabilir miyim?
23.07.2018Sözleşmeliyim, askerlik sürem yıllık izin hesabına katılır mı?
12.06.2018İşçiyken kullanamadığım izinleri sözleşmeliye geçince kullanabilir miyim?
07.06.2018Yıllık izin alacağım bayrama denk gelen günler yıllık izinden düşer mi?
27.02.2018Sözleşmeliyken memurluğa geçtim yıllık iznim olur mu, adaylığın sonunu mu beklemeliyim?