Memur olan, EKPSS ile atanabilir mi?

30/06/2015 13:50:00
Yazdır

Soru

Halen üniversitede GİH sınıfı Bilgisayar İşletmeni kadrosunda çalışmaktayım.2015 yılındaki 2.EKPSS atamalarında YSK kurumunda YH sınıfı Hizmetli kadrosunu kazandım ve atanmaya hak kazanmış bulunmaktayım. Tercihler öncesi DPB'na bu durumu belirten yazı yazmıştım ve bana farklı hizmet sınıfı olmak kaydıyla tercih işlemlerimin yapılabileceğini belirten görüş yazısı iletmişlerdi. Sizce bu durumda atama işlemlerim yapılabilir mi?Cevaplarsanız çok sevinirim...

Cevap

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik'in 14. maddesi şu şekildedir:

"Madde 14 - (1) Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz."

Buna göre memur olan ve EKPSS ile atanacak adayın,

1- Başka bir hizmet sınıfındaki kadroya atanma halinde (Ör. GİH'ten YHS'ye)
2- Bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara yapılacak atama halinde, (Örneğin Teknikerlikten Mühendisliğe gibi)

sorun olmamaktadır.

Bu soru 11,974 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLAR