Sözleşmeli sağlık personeli başka birimde geçici görevlendirilebilir mi?

30/09/2018 21:29:00
Yazdır

Soru

merhaba,

2018 eylül ayında sözleşmeli olarak atanan röntgen teknisyeni, atandığı yere başlayış yapıp imzasını attıktan sonra başka bir hastaneye geçici görevle gönderilebilirmi?

ilginize teşekür eder iyi günler dilerim...

Cevap

663 sayılı KHK 45/A maddesi:

"Madde 45/A - (3) Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli sağlık personeli dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz."

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar:

"Madde 4- Personel, sözleşmelerinde belirtilen görev yeri dışında çalıştırılamaz.

Görev yeri dışına geçici olarak gönderilenlerin gündelik ve yol giderleri, 6245 sayılı Harcırah Kanunu hükümlerinde saptanan süreyi ve 1 inci derece Devlet memurlarına ödenen harcırah miktarını aşmamak üzere sözleşmelerde belirtilir.

Madde 5- Sözleşme süreleri mali yıl ile sınırlıdır.

Madde 6- İlgililer sözleşmelerinde belirtilen görev dışında başka bir işte çalıştırılamaz."

Sözleşmeli sağlık personelinin aynı işi yapması ve aynı yerde olması şartıyla başka bir birimde geçici görevlendirilmesi mümkün gözüküyor.

Bu soru 951 defa okundu.
YORUMLAR
Bu soruya henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Sizce, 3 aylık görevlendirme içinde, en başarlı bakan kim?