İFP'li açısından geçmişe yönelik harcırah durumu nedir?

03/08/2006 00:00:00
Yazdır

Soru

Sayın Memurlar Net Yöneticileri, sizden öğrenmek istediğim benim gibi birçok arkadaşımı da yakından ilgilendiren geçmişe yönelik harcırahlarla ilgili...
2002 yılında Kamu Bankalarında ( Ziraat Bankası ) çalışmakta iken, 4046 sayılı kanun'un 22.maddesi gereği İFP olarak Genel Müdürlük emrine alındığımızda, almış olduğumuz Bankacılık Tazminatında düşürme yaptılar. Ancak "ikamet yerleriniz değişmiyor " diye, çalışmış olduğumuz Şube - Genel Müdürlük arasında bize harcırah ödenmedi. Şimidi biz bu geçmişe yönelik harcırahla ilgili olarak bahsettiğim harcırahlarımızı alabilirmiyiz. Ayrıca bir de şunu belirteyimki 1 sayılı cetvelde olanlar belli miktarlarda harcırah almışlardı, benim bahsettiğim 2 sayılı cetveldekilerle ilgili.Teşekkürler.

Cevap

Burada üç durum söz konusudur.

1- İsmi genel müdürlüğe bildirilip yeri değişmeyenler... Örneğin, kişi İstanbul'da çalışıyor ve İFP bildirilerek İstanbul'da bir kuruma atanıyor. Buna harcırah ödenmez çünkü,
a- başka yere atanmadı.
b- ismi bildirildi ve Ankaraya hiç gelmedi (genel müdürlük emrine)
"Harcırah'ta, ikamet mahalli ne demektir?" başlıklı dosyamız için tıklayınız.

2- Ataması çalıştığı yerden başka bir il'e yapılanlar (Örneğin, İstanbul'da çalışıyor Antalya istemiş ve atanmış) harcırah alacaktır. Çünkü bu şahıs başka yere atanmıştır.

3- Harcırahta I, II ve kapsam dışı personel açıısından ayırım yoktur. Yukarıdaki durumlarda bulunanlar harcırah alacaktır.

Bu soru 13,819 defa okundu. 6 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?