Vekil ebe hemşire olarak atanacaklar, daha sonra KPSS yerleştirmelerine katılabilir mi?

28/09/2006 00:00:00
Yazdır

Soru

1- İl sağlık müdürlüklerinin açıktan vekil ebe alımlarında, vekil ebelerin daha sonraki dönemlerde KPSS alımlarında asil kadrolara başvurusunda sorun yaşanır mı?
2- Açıktan vekil olarak atananların ileriki zamanlarda (bunlar 657 sayılı kanunun 86. maddesi dayanağında atandılar) memur olarak alınması söz konusu mu?

Cevap

1- Vekil olarak atanacak adayların daha sonraki KPSS yerleştirmelerine katılmayacağına dair sınırlayıcı bir mevzuat düzenlemesi bulunmamaktadır. Bu nedenle vekil olarak atanmanız halinde daha sonra yapılacak KPSS yerleştirmelerine katılabilirsiniz.

2- Vekil olarak atananların kadroya geçirilebilmesi için yasal düzenleme gerekmektedir. Son beş yıldır ilk kez, 2005 yılında, vekil imam hatipler için bu yönde bir Kanuni düzenleme yapılmıştır. Ancak başkaca bir düzenleme bugüne kadar yasalaşmamıştır.

Bu soru 24,580 defa okundu. 18 Yorum yapıldı
YORUMLAR
ANKET
Başıboş sokak köpeklerinin uyutulması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam