Üniversitedeyim belediyede çalışan memurla becayiş yapabilir miyiz?

16/11/2018 09:13:00
Yazdır

Soru

Selamün aleyküm benim sorum becayiş ile ilgili ben bir üniversitede 5 yıldır bilgisayar işletmeni olarak görev yapmaktayım. Başka ilde belediyede zabıta olarak görev yapan bir zabıta memuru ile becayiş yapmamda kadro farklılığından dolayı herhangi bir sakınca var mıdır? Becayiş yaparken kurum ben kimseyi alamam boş kadrom yok diye bilir mi? çok acil bir şekilde bilgi almam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz?

Cevap

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 73. Maddesi:

"Madde 73 - Aynı Kurumun başka başka yerlerde bulunan aynı sınıftaki memurları, karşılıklı olarak yer değiştirme suretiyle atanmalarını isteyebilirler. Bu isteğin yerine getirilmesi atamaya yetkili amirlerince uygun bulunmasına bağlıdır."

Memurların becayiş yapabilmesi için aynı kurumda ve aynı hizmet sınıfında çalışıyor olması gerekiyor. Memurun becayiş talebinin yerine getirilmesi de zorunlu değil.

Sonuçta becayiş yapmanızın mümkün olmadığını düşünüyoruz.

Bu soru 2,501 defa okundu.
YORUMLAR
Bu soruya henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?