Memurlar.Net

Yazdırma Seçenekleri : Renkli Yazdır Siyah Beyaz Yazdır Resimleri Gizle
https://sorucevap.memurlar.net/soru/3934/
Yazdırılma Tarihi : 17 Haziran 2024 Pazartesi 10:32

Üniversitede çalışan sözleşmelinin becayiş hakkı var mı?

28/07/2019 05:16:00
Yazdır

Soru

Üniversite Hastanesinde 1.5 yıldır 4B Hemşire olarak görev yapmaktayım. Üniversite hastanesinde çalışan 4B Hemsirenin becayiş hakkı varmıdır nasıl olur şartlar nelerdir ? Becayiş ile ilgili genel olarak bilgi edinmek istiyorum ?

Cevap

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar:

"Kurum içi yer değişikliği

Ek Madde 3 - Sözleşmeli personelin kurum içi yer değişikliği ise aşağıdaki hallerde Kurumca gerçekleştirilebilir.

a) Kurumun hizmet icapları dikkate alınarak, aynı unvan ve hizmet niteliklerini haiz sözleşmeli personelin kurum içi karşılıklı yer değiştirme talepleri, pozisyonunun vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olmaları şartıyla yerine getirilebilir."

Mevcut sistemde becayiş, aynı kurumun farklı yerlerdeki teşkilatlarında çalışan aynı unvan ve hizmet niteliklerini haiz sözleşmeli personelin kurum içinde karşılıklı yer değiştirmesidir.

Üniversitelerin ise farklı yerlerde teşkilatları bulunmuyor. Bu nedenle üniversitede çalışan personelin becayiş hakkı olmadığını düşünüyoruz.

Ancak yakın zamandaki açıklamalarda personelin üniversiteler arasında karşılıklı atanmasına imkan tanınacağına yönelik ifadeler yer alıyor. Tıklayınız.

BENZER SORULAR
11.09.2020Mühendis, naklen atama için VHKİ kadrosuna atanmaya razı olursa, maaşı nasıl etkilenir?
07.09.2020Kanser tedavisi gören memur isteği dışında başka bir ile tayin edilebilir mi?
14.01.2020KİT sözleşmeli personeli, 657'ye tabi bir kuruma geçici görevlendirilebilir mi?
05.11.2019Doktora öğrenimi gerekçesiyle başka şehre nakil isteyebilir miyim?
27.10.2019TRT'den nakledildim fazla çalışma ücretim kesildi
10.10.2019Tüp bebek tedavisi tayin için sağlık özründen sayılır mı?
26.09.2019Denetmen kadrosundayım rotasyon olmamak için diğer kadrolara nasıl geçerim?
01.08.2019Kurumlar eşi tayin olan memura izin vermek zorunda mı?
28.07.2019Üniversitede çalışan sözleşmelinin becayiş hakkı var mı?
08.07.2019Aynı bakanlıktaki diğer uzman yardımcılığına sınavsız geçebilir miyim?